Działy
Dodatki

Sen Proroka

tekst archiwalny - 4 sierpnia 2008
Narkotyki to rzecz powszechna. Używane są przez bandytów dla umilenia sobie czasu, gości burdeli dla zwiększenia doznań oraz znudzone sfery wyższe w ramach „wypróbowania czegoś nowego”. Choć jest już wiele ich rodzajów, to wciąż powstają nowe. Niektóre są bardziej wyjątkowe od innych...

ObrazekOstatnio pojawił się nowy narkotyk, rozprowadzany w nietypowy sposób, bowiem nie jest to ani proszek, ani napar, a mała fiolka wypełniona miksturą, którą należy wypić. Jest to środek wysoce halucynogenny, który zsyła na tego, kto go zażyje, bardzo realistyczne wizje. Będący pod jego wpływem zobaczy pewne fragmenty swojej przeszłości, połączone z obrazami, które mogą należeć do teraźniejszości lub nawet przyszłości. Z tego powodu stał się znany jako Sen Proroka.

Oczywiście, tego typu mikstury odurzające to żadna nowość. Część kultów posługuje się podobnymi środkami, aby ich wyrocznie doznawały wizji. Nigdy wcześniej jednak tego typu substancja nie trafiła do tak szerokiego grona odbiorców.

Sen Proroka jest bardzo uzależniającym narkotykiem, już po pierwszym zażyciu można się do niego „przywiązać”. Nie jest też bezpieczny: mniej opanowani ludzie mogą dostać ataków histerii lub paniki, stać się wyjątkowo agresywni albo kompletnie stracić przytomność na kilka godzin. Nierzadkie są też przypadki śmierci wkrótce po wypiciu mikstury. To jednak nie odstrasza rzeszy zainteresowanych, a wręcz sprawia, że co więksi ryzykanci całkowicie przechodzą na ten narkotyk, nie przejmując się ewentualnymi konsekwencjami.

Najwięksi „zwolennicy” Snu Proroka twierdzą, że wizje przyszłości, które otrzymali po zażyciu narkotyku, sprawdziły się. Znany jest przypadek pewnego hazardzisty, który w swoim narkotycznym śnie zobaczył, iż wygra wielkie pieniądze podczas gry w karty ze wschodnim kupcem. Rzeczywiście, wkrótce tak się stało, lecz ta historia nie zakończyła się dobrze dla jej bohatera. Gdy zachęcony sukcesem wypił kolejną dawkę Snu, wpadł w amok i wyskoczył przez okno ze swojego pokoju na poddaszu, łamiąc sobie kark.

Ponieważ jest to nowy specyfik, ani magowie, ani nawet alchemicy jeszcze się nim nie zainteresowali, ale prawdopodobnie wkrótce to nastąpi. Natomiast już powstają pseudo-ezoteryczne bractwa korzystające z narkotyku, które uważają, że daje im on wgląd do świata pozazmysłowego. Dostępność Snu Proroka nie jest duża, ale oczywiście najłatwiej jest go dostać w większych miastach, przy czym, mimo swojej wysokiej ceny, jest równie popularny w najgorszych szynkach, jak i w najlepszych karczmach dla bogaczy.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 kwi 2019, 06:49 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka