Działy
Dodatki

Telor Rutufon - wężowy mag

Bohaterowie Niezależni
Telor Rutufon to jedna z najciekawszych, ale i najbardziej specyficznych osobistości w Yulash. Niegdyś był znakomitym magiem i alchemikiem z wielkimi perspektywami na przyszłość. Dziś jest jednym z wielu najemnych czarodziejów, spędzających całe dnie w karczmach, w oczekiwaniu na kolejne zlecenia.

ObrazekYulash to duże, liczące ponad pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców miasto. To właśnie tutaj urodził się Telor. Przyszedł na świat jako owoc miłości Dehlota i Kelinny, dwojga mieszczan zamieszkujących dzielnicę handlową i utrzymujących się ze sprzedaży żywności. Będąc małym chłopcem, wielokrotnie zdradzał magiczne predyspozycje. Potrafił wzniecać ogień przy pomocy samej siły woli, wielokrotnie też podejmował próby przeniknięcia do umysłów innych ludzi. Niekiedy nawet mu się to udawało. Widząc nadzwyczajne zdolności Telora, rodzice posłali go na nauki do maga Protosa, mającego swoją siedzibę w Puszczy Yatran, na drugim końcu prowincji. Telor spędził tam pięć lat, pobierając nauki od sędziwego, lecz niezwykle mądrego i doświadczonego mędrca. Do Yulash powrócił po dziesięciu latach studiów u Protosa.

W wieku dwudziestu pięciu lat Rutufon założył własną pracownię alchemiczną. Poznawanie coraz to nowych zaklęć oraz samej istoty magii zostało jedynie jego pasją, której oddawał się po pracy. Swoje powołanie znalazł w alchemii. Pracownia Telora stała się powszechnie znana, a większość czarodziejów, awanturników i poszukiwaczy przygód zaopatrywała się u niego w niezbędne w ich fachu napary i eliksiry. Wraz z coraz większą popularnością przychodziły coraz większe pieniądze. Telor szybko stał się bogaty. Jednak sława oraz złoto nie satysfakcjonowały go w pełni. Rutufon chciał nie tyle poznawać sztukę alchemii i jej tajniki, co wręcz ją kreować i wzbogacać. Wkrótce zaczął eksperymentować, usiłując stworzyć substancje, o których wcześniej ludziom się nie śniło.

Telor był niezwykle przystojnym mężczyzną. Wysoki, szczupły, o ostrych rysach twarzy, przenikliwym spojrzeniu i koziej bródce, był obiektem westchnień wielu Yulashańskich kobiet. Rutufon zdawał sobie sprawę ze swych zewnętrznych walorów. Wiedział również, że szczęście, które spotyka go w życiu, należy w dużej mierze przypisywać łaskom bogów. Telor był więc gorliwym wyznawcą Ho-Seu, boga magii, oraz Tiamanistry, bogini piękna i miłości. Ufundował nawet budowę kaplic obu tych bóstw w centrum Yulash. Jednak bogowie - jak to bogowie - bardzo lubią wystawiać wiernych na rozmaite próby.

ObrazekPewnego razu do pracowni Telora przyszedł początkujący, wywodzący się ze szlacheckiej rodziny czarodziej. Prosił alchemika o przyrządzenie mikstury umożliwiającej przemianę w węża, oferując za to sakiewkę pełną złotych monet. Wprawdzie zamożnemu już Telorowi złoto nie było potrzebne do szczęścia, jednak przystał na zlecenie, traktując je jako kolejne wyzwanie w swej alchemicznej karierze. Prace nad eliksirem zajęły mu kilkanaście długich, spędzonych w pracowni dni, jednak ostatecznie Telor opracował recepturę przygotowania substancji o właściwościach wskazanych przez szlachcica. Gdy podał kilka kropel swoim eksperymentalnym chowańcom, wszystkie po kolei zamieniały się w węże. Na trzy dni przed oddaniem mikstury klientowi, Telor dokonał ostatecznej próby. Sam wziął łyk eliksiru i czekał na efekt. Rutufonowi zaczęło się robić niedobrze. Po chwili padł nieprzytomny na ziemię, a gdy się ocknął, spostrzegł, iż jedynie jedna strona jego ciała pokryła się wężowymi łuskami. Prawa ręka, noga, prawa część twarzy, prawa część skóry na tułowiu... wszystko to miało gadzi wygląd, w odróżnieniu do reszty ciała, która pozostała ludzka. Co najgorsze - w zamierzeniach Telora, efekt zaklęcia miał się utrzymywać przez kilka godzin. Okazał się jednak trwały...

Nieudany eksperyment sprawił, że reputacja Telora, jako doskonale wyszkolonego, niemylącego się alchemika, legła w gruzach. Rutufon nie był w stanie przywrócić swemu ciału normalnego wyglądu. Nie pomagały liczne modlitwy do Tiamanistry. Bezowocna okazała się też wyprawa do dawnego mentora, Protosa. Ręce rozkładali też Naczelni Magowie Yulash, twierdząc, że klątwa ciążąca na Rutufonie może mieć nawet boskie podłoże.

Reputacja Telora znacznie ucierpiała, a wraz z nią ucierpiał jego budżet. Rutufon większość swoich ciężko zarobionych pieniędzy poświęcił na wizyty u najznamienitszych magów i kapłanów, którzy wobec klątwy i tak okazali się bezsilni. Jedynym, co mu pozostało, jest jego dom i profesjonalna pracownia, które wybudował, gdy był u szczytu kariery. Dziś jednak coraz rzadziej pracuje nad alchemią, gdyż stracił większość klientów, a po nieszczęśliwym incydencie z wężową skórą mieszkańcy Yulash powątpiewają w wysoką jakość jego wytworów. Niemal każdy wieczór spędza w karczmach, popijając piwo, użalając się nad własnym losem i przeklinając bogów za ich niesprawiedliwość. Nieustannie szuka nowych zajęć, coraz częściej szukając pracy jako najemny mag, wspierający grupy poszukiwaczy przygód w ich zmaganiach.

ObrazekJeśli więc, będąc kiedyś w Yulash, natkniesz się na odzianego w czarny płaszcz jegomościa, skrywającego twarz pod kapturem, z wielkim drewnianym kosturem u boku, to istnieje duża szansa, że będzie to Telor. Za odpowiednią opłatą z pewnością potowarzyszy Ci w wędrówce do pobliskiej krypty czy jaskini, a kto wie, może nawet przyrządzi dla Ciebie kilka mikstur. Uważaj jednak - odkąd dotknęło go przekleństwo wężowej skóry, stał się chorobliwie zazdrosny o cudzą urodę. Jeśli więc jesteś uroczą kobietą bądź pięknym młodzieńcem, tak jak niegdyś był nim Telor - szczerze radzę Ci mieć się na baczności. Nie raz już przypalał lica tym, co za bardzo szczycili się swoim pięknem?
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 kwi 2019, 06:58 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka